PRIMA CELT

Blogs

Publikācijas par māju būvniecību no uzņēmuma ar 15 gadu pieredzi celtniecībā

Koka karkasa vai mūra māja: kādā situācijā izvēlēties katru no tām?

Kaut arī mūsdienās māju būvniecība ir attīstījusies līdz ievērojamam līmenim, vēl joprojām sabiedrībā valda maldīgi uzskati par dažāda tipa mājām.

Koka karkasa māju ražotāji izceļ tādas sava produkta priekšrocības kā zemas būvniecības un ekspluatācijas izmaksas, īsu būvniecības izpildes termiņu un mājas ekoloģiskumu. Nenoliedzami, koka karkasa mājas ir piemērots mājas būvniecības risinājums atsevišķos gadījumos.

Šis raksts ir paredzēts cilvēkiem, kuri beidzot vēlās saprast, kāda tipa māju būvēt.
Visa šeit pieejamā informācija ir balstīta uz vairāk nekā 15 gadu dažādu māju būvniecības pieredzi.

Betona-bloku māja ir populārākās mūra tipa ēkas.
Tās tiek būvētas no dažādu veidu blokiem:
  1. Gāzbetona bloki. Šie bloki ļauj būvēt mājas, kas kalpo vairāku paaudžu garumā, ir ugunsdrošas. Izmaksu ziņā šis mājas tips ir līdzvērtīgs koka karkasa mājām;
  2. Keramzīta bloki. Kopējās mājas būvniecības izmaksas, izmantojot šo materiālu, ir augstākas vidēji par 15-20%;
  3. KERATERM keramiskie celtniecības bloki. Vairāk nekā 40% no Rietumeiropas dzīvojamajām mājām ir celtas no šī materiāla. Gadu gaitā projektu attīstītāji, arhitekti un celtnieki, kā arī iedzīvotāji ir atzinuši, ka keramsikie bloki ir vislabākais materiāls māju būvēšanai un dzīvošanai. Šie bloki ir viens no dārkākajiem, bet tomēr arī ekoloģiskākajiem un ilgmūžīgākajiem variantiem.
Kā galveno mūra māju trūkumu nereti min to, ka šādās mājās ir paredzētas tikai pastāvīgai dzīvošanai. Tiek lēsts, ka koka karkasa mājas var neapsildīt ilgāku laika periodu, jo tās ir ekoloģiskākas nekā mūra mājas. Tomēr patiesība ir tāda, ka jebkura tipa māju iekštelpās ir svarīgi uzturēt optimālu gaisa temperatūru, lai mitruma līmenis ir normas robežās.

Bieži vien, izceļot koka karksasa māju acīmredzamās priekšrocības, tiek noklusēti daži fakti, kas var likt aizdomāties, vai koka karkasa māja ir piemērotākā izvēle.

Pirmkārt, koka karkasa majās nereti viesi ir grauzēji. Koks ir tīkams materiāls arī kukaiņiem. Šī problēma bieži ir sastopama tieši ziemas periodā. Mūrā majās grauzēji iekļūt nevar fizikski.

Otrkārt, koka karkasa mājās jau pēc dažiem gadiem ir pamanāms tāds defekts kā vates noslīde. Šajās vietās fasādē veidojas carumi, kas samazina mājokļa energoefektivitāti.

Treškārt, koks nav ilgmūžīgs būvniecības materiāls. Arī pēc tā apstrādes ar antiseptiķiem un citiem aizsarglīdzekļiem, tas bojājas mitruma un saules ietekmē. Mitrumam iesūcoties koksnē, tajā sāk veidoties sēnītes sporas – tās attīstās diezgan lēni, tāpēc to radītās sekas vēl ilgi nav pamanāmas uz koksnes virsmas. Novājināta, satrūdējusi koksne piesaista vaboles un citus kukaiņus.

Parasti atbilde uz jautājumu "ko izvēlēties labāk?" netiek sniegta. Pēc priekšrocību un trūkumu izvērtēšanas lasītājam tāpat galu galā ir jāizdara secinājumi.

Šoreiz mēs vēlamies sniegt mūsu viedokli:
Ja Jums ir padomā būvēt māju, kura kalpos netikai Jums, bet arī Jūsu bērniem un mazbērniem vismaz trīs paaudzēs, tad mēs iesakām būvēt betona-bloku māju. Jā, būvniecības laiks ir nedaudz garāks nekā būvējot koka karkasa māju. Bet vai tad dažu mēnešu starpība var būt iemesls neizvēlēties ilgtermiņa risinājumu?

Prima Celt būvē trīs veidu mājas: koka karkasa mājas, paneļu mājas un betona-bloku mājas. Būsim priecīgi Jums sniegt bezmaksas konsultāciju par piemērotākā mājas būvniecības risinājuma izvēli. Tāpat mēs sastādām tāmes jau izstrādātiem projektiem.
Aizpildiet anketu 1 minūtes laikā un uzziniet savas mājas izmaksas
Uz kuru numuru mums paziņot aprēķinu rezultātus?
Vai ir izstrādāts mājas projekts?
Kāda veida māju Jūs vēlaties?
Kādu platību Jūs aptuveni vēlaties savai mājai? (m2)
60
300
Vai Jums būs nepieciešama juridiskā pavadīšana?
Cik stāvi ir plānoti?
+
Kur tiek plānoti būvdarbi?
Mēs esam profesionāļi vairākās jomās:
+371 26740553
Mājaslapu izstrāde
© Visas tiesības aizsargātas 2020